DO PROJEKTU AKTIVNĚ PRO ROVNÉ ŠANCE SE ZAPOJILO PŘES STO OSOB
Tisková zpráva
20. dubna 2015
DO PROJEKTU AKTIVNĚ PRO ROVNÉ ŠANCE SE ZAPOJILO PŘES STO OSOB
Naplnění principu rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce v Moravskoslezském kraji a vytváření podmínek pro soulad rodinného a pracovního života prostřednictvím uskutečnění cíleného souboru provázaných aktivit. To byl hlavní záměr projektu nazvaného Aktivně pro rovné šance.
Zapojilo se do něj více než sto osob. Projekt byl zahájen v květnu roku 2013, termín jeho ukončení je duben 2015. Mezi účastníky projektu převažovaly ženy na mateřské (případně rodičovské dovolené) nebo osoby dlouhodobě nezaměstnané. Cílovými skupinami byli zaměstnanci a zaměstnankyně, osoby zahajující vlastní podnikatelskou činnost, ženy v předdůchodovém věku, rodiče s dětmi, dlouhodobě nezaměstnané osoby, zaměstnavatelé, odbory a sociální partneři.
Díky projektu byl vytvořen komplexní vzdělávací a poradenský program pro osoby, které v Moravskoslezském kraji zvažovaly zahájení podnikání. Realizátoři projektu si byli dobře vědomi důležitého aspektu, kterým je podpora začínajících podnikatelů. Účastníkům projektu byly proto poskytovány potřebné znalosti a dovednosti (praktické i teoretické) pro zahájení podnikání. Stejně tak jim bylo zajištěno odborné vedení pomocí inovativních metod, jakými jsou mentoring a koučing. Hlavními místy realizace byla města Ostrava, Opava a Frýdek-Místek. V rámci projektu se cílové skupiny účastnily vytvořených interaktivních workshopů, mentoringů, odborných konzultací a dalších akcí šitých na míru podle jejich potřeb. Účastníci uvedených aktivit si také mohli předávat a sdílet své zkušenosti. V průběhu projektu se uskutečnily například workshopy k zahájení samostatné výdělečné činnosti či k rovným příležitostem, mentoring, kulaté stoly a poradenství. Všechny tyto akce byly určeny zájemcům o zahájení podnikání.
Projekt ale nezapomněl ani na zaměstnavatele podnikající v Moravskoslezském kraji. Těm byly nabídnuty například workshopy zaměřené na problematiku rovných příležitostí.
V rámci projektu byl vytvořen rovněž přehledný E-learningový kurz Rovné příležitosti a webinář. Díky tomu se o tématu rovných příležitostí a zahájení podnikání mohl dovědět co nejvyšší počet zájemců i z pohodlí svého domova.
Projekt Aktivně pro rovné šance byl financován prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Rozpočet projektu činil 5,6 milionu korun. Realizátorem projektu byla Agentura pro regionální rozvoj (ARR), partnery pak podnikatelský inkubátor VŠB-TU Ostrava a Eko-info centrum Ostrava.
Informují:
Za ARR ředitelka Petra Chovanioková
Agentura pro regionální rozvoj
Na Jízdárně 7, Ostrava
Tel.: +420 595 691 262